Main Menu

Probleme 3.2.0

Creat de dfreddie, Decembrie 10, 2009, 11:07:18 AM

« precedentul - următorul »

dfreddie

Am incercat sa fac o factura valoric catre un client si nu pot sa scap de o eroare: eroare creere factura emisa! Verificati corectitudinea valorilor introduse!
Not too bad for a blind man ...
  •  

cios

Am făcut mai multe probe și merge corect, n-am obținut nicio eroare. Dă-ne ceva detalii, eventual conținutul lui catalina.out sau mesajele din Javascript Error Console al browserului.
  •  

dfreddie

Cred ca este o eroare in MySQL fiindca la facturare din stoc nu-mi mai apar articolele dupa introducerea primei litere ...:(
Not too bad for a blind man ...
  •  

dfreddie

Am incercat sa trimit catalina.out pe mail ... dar adresa mba@rdslink.ro se pare ca nu mai exista ...
Not too bad for a blind man ...
  •  

cios

Acea adresă n-am mai folosit-o de mult timp și se pare că are ceva probleme. Poți trimite pe office@webgest.ro.
  •  

cios

Din catalina.out rezultă că nu se aduc articolele din stoc (baza de date) la autocomplete pe denumire. Posibil chiar să nu mai ai în stoc nimic, pe gestiunea aleasă! Dacă verifici stocul din altă parte, de ex Rapoarte/Stoc/Căutare, vezi articole pe acea gestiune?

La facturare servicii, merge acum?

În Firefox/Tools/Error Console apare ceva legat de această problemă?
  •  

cios

Am înțeles că acum merge, era o problemă de cache a browserului - păstra încă pagina veche! Rezolvare = reload pagină.
  •  

dfreddie

Ai fost ceva mai rapid si ai postat solutia :)
Multumesc tare mult!!!
Not too bad for a blind man ...
  •