Main Menu

factura externa

Creat de costi1966, Iunie 28, 2017, 08:50:31 AM

« precedentul - următorul »

costi1966

buna
sunt incepator, si nu stiu de unde pot accesa factura externa, su a traduce o factura sa fie bilingva (romana/engleza), pentru facturi de export.
daca stie cineva unde pot face aceasta traducere, este bine venita asemenea informatie
eu lucrez in prestashop, si daca exista un php sau script de preluare a stocurilor si asta m-ar interesa

cu stima si respect
Constantin Paranici
tel: +4 0771 029189
www.auto-clean.ro
  •  

cios

Traducerea facturii emise din Webgest în mai multe limbi nu s-a făcut încă, dar se poate. Depinde și de alte cerințe, de exemplu și de afișarea/contabilizarea prețurilor în alte monede.

Care e situația de acum, sau cea ideală la care vreți să ajungeți? În Prestashop vreți doar să importați stocurile și nu se facturează din el? Un export din Webgest pe formatul PS o să se implementeze curând.
  •  

cios

În versiunea proaspăt lansată (7.3.7) s-a implementat posibilitatea de export stocuri pe formatul CSV al Prestashop. Deocamdată într-o formă simplificată, fără să se țină cont de lista de categorii (ierarhii), de procente tva și nici de poze pentru produse. Se va putea extinde și personaliza pentru cazuri concrete.
  •