Main Menu

Rapoarte

Creat de xcux, Decembrie 09, 2008, 01:06:33 AM

« precedentul - următorul »

xcux

Buna tuturor,
vreau sa spun ca noile rapoarte sunt excelente insa, atat la Intrari cat si la raportul de iesiri mie cel putin mi-ar fi extreem de util daca as putea vedea in raport si data intrarii/iesirii. Tare ar prinde bine o astfel de optiune la filtrarile raportului.
Sau, la raportul "fisa clientului" la link-ul pe numarul documentului din dreptul unei FF, in loc sa vedem "Detaliere documente de incasare", mie cel putin mi-ar fi mult mai util sa vad continutul facturii.
La fel, la "fisa furnizorului" sa se poata vedea receptia..
  •  

cios


  Partea a doua s-a rezolvat deja, o sa apara in primul update . Numarul facturii este link spre preview factura, cum e regula in general in aplicatie ! S-a aplicat acelasi principiu si la furnizori/clienti restanti .

 
Citatatat la Intrari cat si la raportul de iesiri mie cel putin mi-ar fi extreem de util daca as putea vedea in raport si data intrarii/iesirii. Tare ar prinde bine o astfel de optiune la filtrarile raportului.

  Aici te rog sa detaliezi un pic ! Ce anume te-ar interesa sa urmaresti, doar un anumit articol ? Pentru asta exista anume facut alt raport, pe care eu il am deschis toata ziua in fata, si anume Rapoarte/Stocuri/Cautare . La Cautare in istoric vezi toate miscarile acelui articol ! Folosesti aceasta posibilitate ? Repet, pentru mine e cel mai utilizat raport, in care pot sa vad cand a intrat, de la cine, cand si cum a iesit, daca s-a returnat ... ! Toate aceste urmariri se fac la nivel de "lot", adica pe toate bucatile receptionate deodata .

  Sau ... poate totusi n-am inteles eu bine cum ai vrea !
  •  

vios

#2
       Pentru o mai buna urmarire  a unor liste si jurnale as sugera reorganizarea si cosmetizarea lor prin introducerea unor taburi pe gestiuni sau conturi dupa necesitate la :
- CASA-BANCA / Listare editare / Registru casa  - in cazul caselor multiple
- CASA-BANCA / Listare editare / Extrase banca  - in cazul conturilor multiple
- CASA-BANCA / Listare editare / Raport de gestiune  - in cazul rapoartelor multiple
- MISCARI-INTERNE / Listare  editare / Bonuri de consum -  in cazul Gestiuni multiple
- MISCARI-INTERNE / Listare  editare / Bonuri de transfer -  in cazul Gestiuni multiple
bonurile apar intr-o dezordine totala fiind foarte greu de a umari inregistrarile efectuate.
- RAPOARTE /  Clienti  - sa se creeze un formular din care sa existe posibilitatea de vizualizare
a tuturor facturilor efectuate, eventual cu posibilitate de selectare pe perioade de timp in cazul
unui numar de foarte multe facturi pentru o incarcare mai rapida in pagina .
    Acum exista un astfel de raport doar pentru un anumit furnizor , s-a putea utiliza acest raport doar prin introducerea posibilitati de alegere ( Toti Clienti ).
- Sa se introduca un link din CONTABILITATE / Situatii Finale / Registru jurnal  - spre
CONTABILITATE / Rapoarte / Impozit + TVA si invers.
  - La  CONTABILITATE / Situatii Finale / Registru jurnal  - sa se introduca o banda colorata de urmarire in formular la fel ca si la balanta, sau vizibila la plimbarea mousu-lui in pagina.
  - In Contabilitate sa existe un raport cu toate Bonurile de consum si Bonurile de transfer.
  •  

cios


  Pe maine o sa apara o versiune noua in care o parte din aceasta lista va fi rezolvata ! O alta parte v-a ramane pe dupa sarbatori .

Citat- RAPOARTE /  Clienti  - sa se creeze un formular din care sa existe posibilitatea de vizualizare
a tuturor facturilor efectuate, eventual cu posibilitate de selectare pe perioade de timp in cazul
unui numar de foarte multe facturi pentru o incarcare mai rapida in pagina .
    Acum exista un astfel de raport doar pentru un anumit furnizor , s-a putea utiliza acest raport doar prin introducerea posibilitati de alegere ( Toti Clienti ).

  Acesta chiar este functional, asa cum e ! Nu pui nimic in camp cand ai bifat radiobutonul Client/Furnizor si aduce facturile de la toti !
  •