Main Menu

Bon de consum

Creat de xcux, Noiembrie 16, 2008, 09:08:59 PM

« precedentul - următorul »

xcux

Am o intrebare legata de generarea unui bon de consum. Situatia problema: am mai multe produse inregistrate, cand s-a facut receptia, in contul 371. Ulterior aceste produse a fost nevoie sa fie utilizate pentru interesul propriu, ca urmare am facut un bon de consum pe aceste produse. La salvare am vazut ca in coloana "Cont", pentru contul continut 371 s-a pus automat contul 671. Intamplator, m-am uitat sa vad ce este acest cont 671 si am vazut ca este "cheltuieli privind calamitatile naturale" ceea ce mi s-a parut putin ciudat. Am sunat-o pe contabila mea si ea mi-a zis ca nu ar fi corect, ca de fapt ar trebui sa fie contul 607 in schimb. Eu nu prea sunt familiar cu contabilitatea si de aceea as dori sa stiu daca e corect sau nu ce s-a intamplat.
De asemenea, am observat cu bucurie ca la facturare, la detaliile unui produs, incepand cu ultima versiune, se afiseaza si contul in care produsul a fost inregistrat. Insa aici la adaugarea produselor la un bon de consum nu apare. Cred ca ar fi util sa apara si aici.   
  •  

cios


  Cred ca sunt rezolvate problemele de la careva versiune anterioara . E totul ok acum ?
  •