Formular factura

Creat de dfreddie, Iunie 30, 2010, 10:50:53 AM

« precedentul - următorul »

dfreddie

La realizarea unei facturi, in campul destinat produsului titulatura este corecta dar cand listez denumirea apare trunchiata. De obicei listez din foemularul PDF dupa ce fac export. Am facut si o captura de ecran pentru exemplificare.

Multumesc!
Not too bad for a blind man ...
  •  

cios

Din captură n-am înțeles mare lucru, e la rezoluție foarte mică. E vorba de factură/articol de stoc sau servicii, sau ai sesizat că face la fel? Cam la câte caractere limitează?

Am făcut o probă și limitează la 48 de caractere, ceea ce e suficient.

Asta mai depinde și de setarea variabilei globale "afisExplFE". Poate e pusă pe "Y", și atunci lasă loc și la explicație!
  •  

dfreddie

Nu m-a lasat sa fac upload decat la 192Kb ..:)
Intr-adevar este setat sa lase loc si la explicatii ... dar in cazul asta se poate mari nr. de caractere pt. produs?
Not too bad for a blind man ...
  •  

cios

În situația de acum, folosești și explicația la facturare? Ai schimbat variabila, și după, vezi denumirea completă?

O să facem modificări acolo când se va reface formul, să apară și serie, termen de garanție, cod... Poate tot în funcție de o variabilă globală, cu câteva astfel de opțiuni. În principiu, câmpul va reuni atât denumire cât și explicație, și va permite scrierea acestor date pe mai multe rânduri pentru un articol.
  •  

dfreddie

Multumesc. Astept pana la noile formulare, nicio problema!
Not too bad for a blind man ...
  •