CR

Creat de moldovan.l, Iulie 26, 2020, 01:59:57 PM

« precedentul - următorul »

moldovan.l

bun ... am inteles acum ... dar ce fac mai departe pt ziua de ieri ... ca nu ma lasa sa inchid registrul de casa ...
  •  

moldovan.l

pt ziua de azi 26 am generat Z-ul din Webgest si casa a listat Z-ul ... dar tot nu pot sa inchid registrul de casa de ieri ...
  •  

vios

Citatbun ... am inteles acum ... dar ce fac mai departe pt ziua de ieri ... ca nu ma lasa sa inchid registrul de casa ...
Se pare ca e ceva legat de setarile la grupele de TVA, gestiuni, punct de lucru !!!
Nu imi dau seama !
Firma e platitoare de TVA?
Sterge inregistratea facuta manual ( Raport Z ECR (cu TVA), incearca sa adaugi dinnou,
si pune un printscreen inainte de adugare (salvara).
Nu ar trebui sa se dubleze, Fel/Act CASRZ nu are ce cauta acolo !!!
Inregistrarea ar trebui sa arate asa :(vezi printscren)
  •  

vios

Verifica setarile din : Administrare / Configurari/ Variabile Globale / ECR
  •  

moldovan.l

asa este la mine.
este ok ?
  •  

moldovan.l

Bun ... asta a fost ceva ciudat ...
Am facut exact ca zilele trecute ... de data asta nu a mai dublat si nu a mai adaugat in registru linia Fel/Act CASRZ ... am inchis registru.

Mai testez pe viitor ... probabil sa vine in contextul in care am listat Z-ul din DxPrint App si apoi am vrut sa inchid registru casa in aceeasi zi ... alceva nu-mi amitesc sa fi facut acum diferit
Setari nu am modificat ... doar ca am facut azi operatiunea ... nu in 25 cand am vandut din casa si am vrut sa inchid registrul

Bine ca am rezolvat ... daca mai apare sau inteleg exact ce se intampla revin aici

O zi cu spor.

Valentin.
  •