Main Menu

Bon de Consum

Creat de dfreddie, Octombrie 23, 2019, 07:53:53 AM

« precedentul - următorul »

dfreddie

Genereaza Bon de Consum din Receptii nu mai deschide nimic ... posibil bug!
Webgest 7.9.6
Not too bad for a blind man ...
  •  

cios

Nu cumva este deschis în acel moment modulul "Mișcări interne"? În acest caz apare un mesaj de atenționare și trebuie doar ridicată fereastra din bara de jos, manual. Pe unele versiuni de browser-e se făcea automat ridicarea.
  •  

cios

Cum e, persistă problema sau era cauzată de fereastra deja deschisă?
  •  

dfreddie

#3
Trebuie sa gasesc un caz concret ca sa verific. VA informez cu prima ocazie. Multumesc frumos!!

Later Edit:
Tocmai am putut verifica ... si tot nu se deschide fereastra cu Bonurile consum. Am crezut ca e de vina AdBlocker ... l-am dezactivat pentru pagina Webgest si tot nu functioneaza.
Not too bad for a blind man ...
  •  

elis

#4
Deci, din vizualizarea recepției, unde apare butonul de `Generează bon consum`, apare și al doilea alert (`Modulul de mișcări interne este deschis! Vreți să abandonați eventualele operații începute și să continuați cu generarea bonului de consum?`) și după apăsare pe `OK` nu se deschide fereastra de `Miscări interne` cu bonul de consum? Se întâmplă la fel indiferent dacă modulul de `Miscări interne` este deschis sau nu?

Se întâmplă și în altă parte să nu se deschidă ferestre suprapuse (vizualizare factură din lista de facturi restante, de exemplu)?

Fenomenul se repetă și de pe alt calculator (client)?

Noi nu am putut reproduce fenomenul reclamat!
  •  

dfreddie

Miscari interne nu este deschis.
O sa incerc si de pe alta statie.
Not too bad for a blind man ...
  •