Corectie extras casa sau banca

Creat de ciplog26, Aprilie 20, 2016, 08:12:25 AM

« precedentul - următorul »

ciplog26

Anevoios mi se pare atunci cand trebuie sa fac corectie in extras in lunile neinchise. Stiu ca ar fi corect sa se introduca actele bine de la inceput in fiecare zi si sa se inchida ziua dar suntem in Romania, avem tot felul de probleme si suntem nevoiti sa facem corectii la o zi din urma...
Poate se tine cont de acest aspect si sa se poata face, macar la lunile neinchise, modificari in extras, astfel incat sa nu fie necesar deschiderea si inchiderea fiecarei zile.
  •  

cios


Problema e că modificările schimbă soldurile care se propagă la toate zilele ce urmează. Și că în fiecare zi trebuie scos/tipărit registrul de casă, care nu mai e corect dacă soldurile nu sunt actualizate.

Ce soluție ați vedea? Recalcularea tuturor soldurilor în aval în ce măsura ar ajuta sau ar încurca?


  •  

bogdy

Daca ar fi permisa corectia registrelor de casa respectiv a extraselor cu actualizare de solduri in aval ar fi destul de ok din puctul meu de vedere dar cred ca mai trebuie tinut cont si de aspectul in care din diferite motive soldul poate sa ajunga negativ intr-o oarecare zi ceea ce ar presupune o notificare catre utilizator pentru a rezolva problema. Retiparirea revine in totalitate utilizatorului. Daca nu o face e pe raspunderea lui. Sau dat drept de modificare doar la admin pentru a avea un oarecare control si securitate in aplicatie. Fuga de rapundere e sport national din pacate. Sper sa fie de folos cele prezentate.


  •