Variabile globale

Creat de bogdy, Octombrie 31, 2013, 05:28:08 PM

« precedentul - următorul »

bogdy

Buna, am o intrebare
Textul din campul "Declaratie de conformitate" din certificatul de garantie se poate pune in "Variabile globale" pentru a putea fi editat de fiecare dupa bunul plac ?


Multumesc
  •  

cios

S-ar putea pune în variabile globale, dar cu o limitare la 255 de caractere. Ar fi suficient?

Pentru un text mult mai lung ar trebui găsit alt loc. La abordarea inițială a certificatului de garanție s-a mers pe ideea că se tipărește pe foi care au pretipărit pe verso un text specific, detaliat.
  •  

bogdy

Ideea cu pagina pretiparita pe verso am prins-o si e ok. Ma refer strict la textul "Declaratie de conformitate" din certificatul de garantie, mai exact la acesta "Produsele corespund normelor legale privind calitatea si securitatea.Va rugam sa cititi cu atentie instructiunile de utilizare,cat si specificatiile si conditiile de garantie enumerate pe verso."

Personal cred ca 255 de caractere ar fi suficient. Se poate adauga si seria facturii pe linga numar pe certificatul de garantie ?
Ceva de genul "serie/numar" sau poate in alt format.
  •  

cios

Dacă-i acoperitor așa, o să încercăm să facem modificarea în următoarea versiune.
  •