Versiune funcțională WebSal

Creat de cios, Martie 23, 2011, 07:35:20 PM

« precedentul - următorul »

porumboiul


CitatSituația aceea cu 16 ore/lună este mai ciudată, nu-i prinsă printre cazurile prevăzute până acum. Deocamdată, nu s-ar putea rezolva din pontaj, repartizate acele ore pe câteva zile (poate oricum ar trebui făcut)?

Da, am mai multe cazuri de salariati cu timp partial / inegal /ore luna, mai putine ore decat zilele lucratoare (8,10,12,16 ore pe luna). Ajustand in pontaj datele respective, statul de plata este calculat si generat corect, doar sa luati in calcul aceste aspecte la generarea d112
  •  

vios

#16
Citatla D112 la apasarea butonului
<GENEREAZA D112 cu datele preluate din WebSal>
nu se intampla nimic
Pană la definitivarea problemelor apărute pană acum, şi rezolvarea lor într-o versiune viitoare şi pentru a face un pas înainte, referitor la D112, pentru popularea formularului cu date trebuie făcut un mic artificiu.
- Deschide Note Contabile şi apasă butonul Salvează dupa care poţi trece la
D_112 / Genereaza D112 cu date preluate din WebSal, poţi încerca dar pe rand să bifezi şi Anexa 1.1 şi Anexa 1.2 pentru afisarea acestora cu datele aferente.

CitatDa, am mai multe cazuri de salariati cu timp partial / inegal /ore luna, mai putine ore decat zilele lucratoare (8,10,12,16 ore pe luna).
Eu nu am situaţii de genul acesta, am cu 2, cu 4 ore / zi  şi înregistrările sunt făcure corect atît în state de plata, pontaj cat si D112 .
    In situaţiile de lucru (8,10,12,16 ore pe luna) e nevoie de contract de munca ?
    nu se poate rezolva cu convenţie civilă ?
  •  

porumboiul

 
CitatIn situaţiile de lucru (8,10,12,16 ore pe luna) e nevoie de contract de munca ?
    nu se poate rezolva cu convenţie civilă ?

Sunt foarte putine cazurile în care se mai poate folosi conventia civila, conform legislatiei in vigoare trebuiesc indeplinite urmatoarele aspecte:
- prestatia sa fie delimitata în timp pentru o lucrare sau proiect;
- prestatia sa NU aiba un caracter continuu sau permanent;
- serviciul prestat sa nu faca parte din domeniul de activitate principal al firmei.
  •  

cios

S-au rezolvat neajunsurile descrise mai sus, plus multe altele, în noua versiune disponibilă online. Am insistat mai ales pe partea aceasta de "fluidizare a traficului", de a nu mai fi nevoie de salvări la trecerea de la o pagină la alta. Au mai rămas încă destule de făcut...

Testați, așteptăm feedback.
  •  

cios

O nouă versiune (0.4.5 - fără legătură cu Webgest 4.5!) disponibilă. Sunt rezolvate actualizările la calcule și optimizarea schimbării orelor în pontaj, zilele de weekend și sărbătorile legale sunt înregistrate automat etc.
  •