Main Menu

SEO forum

Creat de stefg27, Septembrie 03, 2013, 02:51:08 PM

« precedentul - următorul »

stefg27

Cred ca ar fi o idee buna instalarea unor modificari la forum, pe partea de SEO (search engine optimization), pentru o mai buna indexare in google...implicit un trafic mai mare. Adica, in loc de un url de forma forum.webgest.ro/index.php?action=;topic=2387, url-ul va deveni forum.webgest.ro/post-seo-forum.html. Pentru asta, webserverul ar trebui sa aiba suport pentru mod_rewrite si .htaccess

Traficul mai mare, ar trebui sa genereze un numar mai mare de utilizatori de Webgest, un numar mai mare de useri pe forum, respectiv un numar mai mare de probleme dar si idei  :)

Pentru cresterea traficului, in paralel cu optimizarea SEO, trebuie crescuta prezenta pe Facebook (in principal), Twitter, Google+, etc.

Pentru sustinerea efortului (programare, vps inchiriat, etc...) poate ar fi util adaugarea la forum si a posibilitatii useri-lor de a face donatii (vezi modulul de paypal DONATE). Eu sunt primul care as dona! :)
  •  

cios

Încercăm să avansăm și pe aceste domenii, după posibilități. Mulțumim pentru susținere, e binevenită sub orice formă, chiar și una morală. 
  •  

ramosand95

Imi pare bine ca vrei sa sustii acest domeniu.
Anvelope auto la vadrexim.
  •  

bogdy

La donatie ma inscriu si eu.
  •