Webgest 5.0

Creat de dfreddie, Septembrie 26, 2014, 07:17:14 AM

« precedentul - următorul »

dfreddie

Buna dimineata,

Din pacate n-am reusit sa fac deploy la webgest.war. Tomcat 6 manager nu-l vede in lista de aplicatii cu toate ca spune ca e "ok" dupa deploy.
In webapps exista folderul webgest, chiar si Tomcat manager spune ca exista daca mai vreau sa fac inca o data deploy.
Not too bad for a blind man ...
  •  

cios

Care e situația acelui server, a funcționat pe el versiunea anterioară de Webgest sau acum e pus pentru prima oară? webgestext este deploy-mentat corect și sunt făcute setările în catalina.properties ?
  •  

dfreddie

E acelasi server pe care a functionat si 4.8.3. Am facut undeploy la 4.8.3 si apoi deploy la 5.0. Mai trebuia sa fac altceva?
Not too bad for a blind man ...
  •  

cios

O posibilă cauză a problemei poate fi faptul că această versiune a aplicației a fost compilată cu Java 7 iar pe sistemul respectiv să existe o mașină virtuală mai veche - ceea ce-i foarte probabil dacă și Tomcat e doar la versiunea 6, versiunea actuală fiind 8.

De încercat dacă se pot actualiza acestea. Dacă nu, vom face și o variantă compilată cu Java 6.
  •  

dfreddie

Am schimbat java 1.6 cu java 1.7 dar si tomcat 6 cu tomcat 7.
Se pare ca acum e totul ok!!
Imi place mult noul formular de facturare! E mai .. curat.
Daca mi se permite, as indrazni sa sugerez o alta culoare la meniu (Comenzi, Proforma, Avize, etc).

Multumim frumos!!!
Not too bad for a blind man ...
  •  

cios

Citat din: dfreddie din Septembrie 26, 2014, 05:32:46 PM
Daca mi se permite, as indrazni sa sugerez o alta culoare la meniu (Comenzi, Proforma, Avize, etc).

Dar chiar așteptăm idei de design: culori, aranjare în pagină, forme de butoane și liste, chiar niște icoane sugestive pentru acțiuni, documente și module (la butoanele din prima pagină). Chiar am încercat o variantă de înlocuire a meniului nou din pagina principală a modulului Clienți cu butoane răsfirate, dar n-am nimerit o aranjare mulțumitoare. Poate tot spre asta o să mergem.

Deci, curaj, orice sugestie e binevenită. Și, încă mai bine, niște exemple, în orice format.
  •