Pret unitar fara TVA

Creat de dfreddie, Octombrie 20, 2014, 05:03:22 PM

« precedentul - următorul »

dfreddie

Buna ziua,

Putem in versiunea urmatoare sa facem editabile pretul unitar fara TVA, asa cum era pana la versiunea 5?
... link-urile de pe prima pagina nu "merg" la Forum, webhest.ro si la Contact.

Multumim frumos!
Not too bad for a blind man ...
  •  

cios

Citat din: dfreddie din Octombrie 20, 2014, 05:03:22 PM

Putem in versiunea urmatoare sa facem editabile pretul unitar fara TVA, asa cum era pana la versiunea 5?

Se poate face editabil și acum (să și rămână persistent), prin schimbarea valorii variabilei gobale "clpuouttva" în "AFNEED". Înțelesul acestei variabile este oarecum diferit față de versiunile anterioare, când exista posibilitatea setării ca ambele prețuri să fie editabile simultan, lucru ce crea probleme de rotunjiri la calculul circular.

Citat
... link-urile de pe prima pagina nu "merg" la Forum, webhest.ro si la Contact.

Asta e neintenționată ! Mulțumim pentru sesizare, se rezolvă.
  •  

dfreddie

#2
De fapt asta era intrebarea corecta: nu pot fi amandoua preturile afisate si editabile (cu si fara TVA)?
La unele produse stiu preturile fara tva, la altele pe cele cu tva si este mult mai usor de facut factura, mai ales cand e vorba de facturare servicii.
Am intrat ca admin la una din societati si am observat ca de acolo link-urile respective functioneaza.

Edit: Functioneaza din orice user.
Not too bad for a blind man ...
  •  

cios

Citat din: dfreddie din Octombrie 21, 2014, 06:04:27 AM
De fapt asta era intrebarea corecta: nu pot fi amandoua preturile afisate si editabile (cu si fara TVA)?
La unele produse stiu preturile fara tva, la altele pe cele cu tva si este mult mai usor de facut factura, mai ales cand e vorba de facturare servicii.

Pentru a acoperi și astfel de situații a fost pusă posibilitatea de comutare și local, în formularul de facturare. Ați încercat efectul acelui " Editabil prețul | cu tva/fără tva " de deasupra listei de articole, în dreapta?

  •  

dfreddie

Daca-mi arata cineva inainte ... nici nu mai pomeneam :)
... abia acum l-am vazut!!

Multumim frumos!!!!
Not too bad for a blind man ...
  •