Generare PDF

Creat de dfreddie, Noiembrie 18, 2011, 09:31:44 AM

« precedentul - următorul »

dfreddie

Cred ca incepand cu versiunea 4.1b am observat ca facturile generate in PDF au distanta dintre articole dubla fata de versiunile anterioare astfel incat se pierde spatiu pe hartie. Factura ce ar fi incaput pe 1 exemplar A4 acum este generat pe 2 pagini. Exista posibilitatea de a corecta acest lucru?

Multumesc frumos.

P.S. Pe cand posibilitatea de facturare dintr-o comanda anterioara ... sau macar din aviz?
Not too bad for a blind man ...
  •  

cios

Citat din: dfreddie din Noiembrie 18, 2011, 09:31:44 AM
Cred ca incepand cu versiunea 4.1b am observat ca facturile generate in PDF au distanta dintre articole dubla fata de versiunile anterioare astfel incat se pierde spatiu pe hartie. Factura ce ar fi incaput pe 1 exemplar A4 acum este generat pe 2 pagini. Exista posibilitatea de a corecta acest lucru?

Doar dacă variabila "cldatesupl" = "Y" (valoarea implicită) se întâmplă acest lucru, adică se pune linia a doua pentru datele suplimentare: lot, serie, data expirării etc., indiferent dacă sunt date completate sau nu. Vom încerca, într-o versiune viitoare, să implementăm un mecanism (mai complicat) de adăugare dinamică, în funcție de ce este completat la nivel de fiecare articol.

Spuneți cât e de important/urgent. Sau, se poate folosi cu variabila globală pe neafișare date suplimentare?

Citat
P.S. Pe cand posibilitatea de facturare dintr-o comanda anterioara ... sau macar din aviz?

Ceva mai încolo, acum vrem să rezolvăm musai problema cu caracterele utf8, să se poată scrie corect românește!
  •  

dfreddie

#2
Asa este "cldatesupl" era "yes".
Am modificat.

Multumesc frumos.
Not too bad for a blind man ...
  •