Main Menu

OPFV

Creat de ionelb, Mai 10, 2013, 08:34:58 AM

« precedentul - următorul »

ionelb

Buna ziua, mi-am instalat de curand Ubuntu si am renuntat la Windows. Imi place foarte mult programul Webgest imi acopera toate nevoile.
Un singur lucru nu imi reuseste si poate stie cineva de pe acest forum.Nu pot genere Op sau FV catre bugetul de stat. Am instalat programul de la ANAF in Wine dar imi listeaza fara cod de bare. Va rog daca ma poate ajuta cineva. Ar fi o prostie sa imi instalez Windows doar pentru asta. Va multumesc anticipat !
  •  

cios

Poate ajută soluția de aici

http://bugs.winehq.org/show_bug.cgi?id=30699

cu acel oleaut32.dll .

Asta până când, sperăm, cei de la ANAF o să treacă și acest program pe tehnologie Java, ca și declarațiile, și atunci n-o să mai fie nevoie de Wine.

Încearcă și ține-ne la curent. Dacă va fi cazul, o să încercăm și noi, până găsim împreună o soluție. La noi nu e cazul de a folosi acest program, fiindcă facem toate plățile și către trezorerie prin Internet Banking.
  •  

ionelb

#2
Am incercat aceasta solutie dar acelasi rezultat tipareste fara cod de bare.
Folodesc si eu internet banking dar am doua firme mici care nu dispun de asa ceva si platesc cash la casierie la finante si am nevoie de generare foi de varsamant.
Multumesc pt. raspuns !

Am incercat si un print to pdf, am zis ca poate e din cauza imprimantei, dar imi genereaza un fisier pdf si tot fara cod de bare.
  •